Preview

Summer Grass Doubles League August 6

PLAYOFFS

U12/13 GROUP A

U12/13 GROUP B

U14/16 GROUP A

U14/16 GROUP B

6:30 – 7:00 PM
6:30 PM NET 1 Madison Watson/Charlie Sanabia (8) vs Piper Riley/Breezy Pleasant (9)
6:30 PM NET 2 Kensley Haneline/Ansley Jones (2) vs Gracie Fuller/Madalyn Jones (7)
6:30 PM NET 3 Olivia Horneman/Cooper Payne (3) vs Emma Kendrick/Addie Key (6)
6:30 PM NET 4 Addison Townsend/Sophie Larner (4) vs Morgan Loftin/Morgan Smith (5)
6:30 PM NET 5 Brianna Maga/Kameron Jefferies (8) vs Ava Lang/Lauren Hendrick (9)
6:30 PM NET 6 Lilly Coletta/Gabrielle Smith (2) vs Laney Clark/Brianna Love (7)
6:30 PM NET 7 Kiara Capistran/Cameran Cannon (3) vs Kyla Faggart/Georgia Raby (6)
6:30 PM NET 8 OPEN (IF YOU LOSE FIRST ROUND FREE PLAY)

7:00 – 7:30 PM
7:00 PM NET 1 Bree Lovelace/Logan White (4) vs Madelyn Wyatt/Rylee Vann (5)
7:00 PM NET 2 Shelby Buckton/Raney Thompson (1) vs WINNER NET 1 @ 6:30
7:00 PM NET 3 Darren Crisco/Zack Larner (1) vs WINNER NET 5 @ 6:30
7:00 PM NET 4 WINNER NET 2 @ 6:30 vs WINNER NET 3 @ 6:30
7:00 PM NET 5 WINNER NET 6 @ 6:30 vs WINNER NET 7 @ 6:30
7:00 PM NET 6 Anna Bess/Shelby Prospt (8) vs Logan Richardson/Madison Kurfees (9)
7:00 PM NET 7 Kylin Starr/Abby Osborne (7) vs Kaylee Bess/Mariah Jones (10)
7:00 PM NET 8 OPEN (IF YOU LOSE FIRST ROUND FREE PLAY)

7:30 – 8:00 PM
7:30 PM NET 1 WINNER NET 2 @7:00 vs WINNER NET 4 @ 6:30
7:30 PM NET 2 WINNER NET 3 @7:00 vs WINNER NET 1 @ 7:00
7:30 PM NET 3 Kaylee Banks/Jayla Leak (4) vs Kendall Huffstetler/Meredith Wyatt (13)
7:30 PM NET 4 Kaylee Treadway/Zoe Raht (5) vs Adisson Breese/Lindsay Blalock (12)
7:30 PM NET 5 Alyssa Stroupe/Isabelle Simmons (6) vs Claire Osburn/Ellie Flowers (11)
7:30 PM NET 6 WINNER NET 6 @ 7:00 vs Chloe Raby/Chloe Downey (1)
7:30 PM NET 7 WINNER NET 7 @ 7:00 vs Kaela Bryson/Ashley York (2)
7:30 PM NET 8 OPEN (IF YOU LOSE FIRST ROUND FREE PLAY)

8:00 – 8:30 PM
8:00 PM NET 1 WINNER NET 5 @ 7:30 vs Olivia Crisco/Sarah Lutmer (3)
8:00 PM NET 2 WINNER NET 3 @ 7:30 vs WINNER NET 4 @ 7:30
8:00 PM NET 3 OPEN (IF YOU LOSE FIRST ROUND FREE PLAY)
8:00 PM NET 4 OPEN (IF YOU LOSE FIRST ROUND FREE PLAY)
8:00 PM NET 5 OPEN (IF YOU LOSE FIRST ROUND FREE PLAY)
8:00 PM NET 6 OPEN (IF YOU LOSE FIRST ROUND FREE PLAY)
8:00 PM NET 7 OPEN (IF YOU LOSE FIRST ROUND FREE PLAY)
8:00 PM NET 8 OPEN (IF YOU LOSE FIRST ROUND FREE PLAY)

8:30 – 9:00 PM
8:30 PM NET 1 WINNER NET 6 @ 7:30 vs WINNER NET 2 @ 8:00
8:30 PM NET 2 WINNER NET 7 @ 7:30 vs WINNER NET 1 @ 8:00
8:30 PM NET 3 Addie Beaver/Sara Warlick (1) vs Oakleigh Shields/Cam Faggart (8)
8:30 PM NET 4 Ryann Sloan/Kyla Bachelor (2) vs Caitlyn Stein/Allison Albright (7)
8:30 PM NET 5 Hannah Loftin/Ava Stratman (3) vs Mykayla Novacek/Clarie Payne (6)
8:30 PM NET 6 Abby Turlington/Maddie Dearing (4) vs Emma Downey/Lily Raby (5)
8:30 PM NET 7 OPEN (IF YOU LOSE FIRST ROUND FREE PLAY)
8:30 PM NET 8 OPEN (IF YOU LOSE FIRST ROUND FREE PLAY)

9:00 – 9:30 PM
9:00 PM NET 1 WINNER NET 3 @ 8:30 vs WINNER NET 6 @ 8:30
9:00 PM NET 2 WINNER NET 4 @ 8:30 vs WINNER NET 5 @ 8:30
9:00 PM NET 3 OPEN (IF YOU LOSE FIRST ROUND FREE PLAY)
9:00 PM NET 4 OPEN (IF YOU LOSE FIRST ROUND FREE PLAY)
9:00 PM NET 5 OPEN (IF YOU LOSE FIRST ROUND FREE PLAY)
9:00 PM NET 6 OPEN (IF YOU LOSE FIRST ROUND FREE PLAY)
9:00 PM NET 7 OPEN (IF YOU LOSE FIRST ROUND FREE PLAY)
9:00 PM NET 8 OPEN (IF YOU LOSE FIRST ROUND FREE PLAY)

Details

Date Time League Season
August 6, 2019 6:30 pm Bearfoot Juniors 2019

Venue

Ebb Gantt Park
Brook+Street%2C+Belmont%2C+Gaston+County%2C+North+Carolina%2C+28012%2C+USA